Macskád vagy kutyád van? Ezt árulja el a személyiséged egy fontos részéről

Több területen is különböznek a kutyások és a macskások.

A legnépszerűbb háziállatok egyértelműen a kutyák és a cicák. Természetesen mind a két állatfaj nagyon aranyos és szerethető, azonban, akinek volt már kutyusa és macskája is, pontosan tudja, mennyire sok különbség van a két élőlény között.

Míg egy átlagos kutya mozgékony, bármikor nyitott a játékra, igényli, hogy törődjenek vele, illetve eléggé emberközpontú, addig egy macska békésen elnézelődik az ablakban egyedül, a napja 75%-ában alszik, és csak akkor bújik a gazdájához, amikor azt ő akarja. Nem is véletlen, hogy kialakult két nagy csapat: a kutyapártiak és a macskapártiak, de persze, vannak olyan állatbolondok, akik mind a kettőt szeretik. Azonban, ha a te szíved is inkább az egyik fajhoz húz, akkor az, bizony, sokat elárul a személyiségedről.

Ha macskád van

A népszerű sztereotípiák szerint egy macskás független, intelligens és titokzatos személyiség. Sam Gosling, az austini Texasi Egyetem pszichológusa és tanítványa, Carson Sandy még 2010-ben végeztek egy kutatást, mely szerint ezek a sztereotípiák valóban megállják a helyüket.

Fény derült arra, hogy a macskások 11%-kal nyitottabbak a művészetekre, a kalandokra, az új élményekre és a szokatlan ötletekre. Kíváncsi személyiségek, akik nem a megszokott módon gondolkodnak. A cicapártiakról az is kiderült, hogy 12%-kal hajlamosabbak arra, hogy gyorsan stresszes állapotba kerüljenek, aggódó típusúak.

Stanley Coren, a Brit Kolumbiai Egyetem professzorának kutatása alapján a cicásokra még az is igaz, hogy nagyobb százalékban élnek egyedül. Főleg a szingli nők választják ezeket az állatokat. A macskások általában nem domináns emberek. Az alacsony dominanciával rendelkezők inkább introvertáltak, azaz befelé fordulók, illetve nem agresszívak. Coren tanulmányából az is kiderült, hogy a cicapártiak meglehetősen bizakodóak. A reménykedő típusúak pedig jellemzően udvariasak, szerények és őszinték.

Ha kutyád van

A kutyásokról általában azt mondják, hogy nyitott személyiségek, segítőkészek, kedvesek és igazi csapatjátékosok. Sam Gosling tanulmánya ezeket a sztereotípiákat igazolta. A kutyapártiak 15%-kal extrovertáltabbak a macskásoknál.

Pozitívak, energikusak, lelkesek, imádnak társaságban lenni, és szeretnek csavarogni. 11%-kal lelkiismeretesebbek a macskásoknál. Erős önfegyelem és kötelességtudat jellemzi őket, ezek mellett igazi szervezők, és kevésbé jellemzi őket a spontaneitás. Érdeklődési körük sokkal hagyományosabb.

Stanley Coren kutatásából arra következtetett, hogy azok az emberek, akik kutyával és macskával is rendelkeznek, sokkal inkább bírnak a kutyapártiak személyiségjegyeivel. A kutyások nagyobb százalékban élnek családi házban, házasok, vagy párkapcsolatban élnek, emellett még gyermekeik is vannak. S okkal dominánsabb személyiségnek bizonyulnak: magabiztosak, erőteljesek és meggyőzőek.

Coren tanulmányának érdekessége, hogy feltették a kutyásoknak azt a kérdést, hogy, ha adnának ajándékba nekik egy cicát, akkor megtartanák-e az állatot. Erre a felvetésre a kutyapártiak 70%-ának a válasza igen volt. A kérdést a macskásoknak is feltették, azonban nekik az ajándékkutyus gondolatával kellett eljátszaniuk. A cicapártiak 68%-a inkább nem fogadná be az ebet otthonába.

// forrás: femina

Post Author: cicanyadmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .