10 tipp friss macskatartóknak

Összegyűjtöttünk 10 tippet a friss macskatartóknak, de azok is találnak benne hasznos tanácsokat, akik már rutinos cicások! 🙂

 

1. Mindig figyelj oda a kártevőkre!

Habár rengeteg macskatartó ismeri a bolhák veszélyeit, azt már kevesebben tudják, hogy sok más kártevő parazita, mint például a galandférgek, az atkák, a fonalférgek és a kullancsok is veszélyt jelentenek a cicákra. Amellett, hogy a kórokozók egy része a gazdikra is ártalmasak lehetnek, sok esetben a gyógyítás nagyon nehézkes és hosszú folyamat. Éppen ezért rendkívül fontos a megelőzés, és az állat élőhelyének tisztántartása, legyen szó akár benti, akár kinti cicáról.

2. Fontos lehet az ivartalanítás

Ha új a cicád, és még nem járt kint a nagyvilágban, akkor is bármikor kiszökhet egy kis kalandra, és szinte semmibe sem telik, hogy 2 hónappal később további kiscicák gazdája legyél. Persze mindenki szereti a kiscicákat, azonban ha előzetesen nem vagy felkészülve a tartásukra de te, se a cicád, akkor az ivartalanítás mindkettőtök számára nagy szívesség lehet. A macskák már 4-6 hónapos koruktól is vemhesek lehetnek, ezért nem érdemes sokáig halogatni a döntést.

3. Szoktasd a macskádat az alomhoz

Sokan azt hiszik, hogy minden macska ismeri a macskaalom használatát, ez azonban nem mindig van így. Az alom használata nem csak neked könnyíti meg az életedet, hanem a cicád egészége szempontjából is kulcskérdés, éppen ezért, ha azt tapasztalod, hogy a cicád nem szobatiszta, mindenképpen kezd el rászoktatni, akár állatorvosi segítséggel.

4. Figyelj oda a cicád karmaira

A hosszú macskakarom nem csak neked lehet fájdalmas, hanem kedvencednek is. Habár a kint élő macskák egy része meg tudja oldani a körme ápolását kaparászással, minden cica esetében fontos lehet a rendszeres karomápolás. Az állatok általában nem szeretik, ha levágják a karmukat, ezért érdemes akkor próbálkozni, amikor fáradtabbak vagy éppen hogy felkeltek egy jó nagy szundizásból.

5. Mindig minőségi táplálékot adj a cicádnak

Csak azért, mert valami olcsó, és a csomagolása azt hirdeti, hogy az lesz a cicád kedvence, még nem biztos, hogy hosszútávon jól jár az állat. Mi a PreVitalnál az összes termékünket úgy fejlesztettük ki, hogy odafigyeljünk a cicák speciális igényeire, így minden szükséges tápanyag és nyomelem megtalálható a PreVital macskaeledelekben, amiből a széles választék garantálja, hogy a te cicád is megtalálja a saját kedvencét.

6. Rendszeresen tartsd tisztán a macskaalmot

Minden állat esetében más az az időtartam, ami alatt „bekoszolódik” a macskaalom, azonban fontos, hogy soha se várd meg az utolsó pillanatot, amikor már sem te, sem ő nem tudja elviselni a szagokat. Emellett fontos a rendszeresség, ez hosszú távon sokat segít neked illetve a cicádnak is.

7. Figyelj oda a kedvenced tisztaságára

Habár a cicák életük elég nagy hányadát töltik tisztálkodással, még is vannak olyan helyek, amire érdemes odafigyelni. Ilyen például a cicák füle, illetve fogazata, de időnként a bundájuk is ápolást igényel. Hetente legalább egyszer érdemes átnézni a cicádat, így rengeteg egészségügyi problémát megelőzhetsz.

8. Fontos a cica beoltása

Sok helyen félnek beoltani a cicákat, azonban vannak olyan oltások, amelyek szinte elengedhetetlenek, ha nem szeretnéd, hogy kedvenced komolyabb problémáktól szenvedjen. Éppen ezért fontos, hogy 7-8 hetes koruktól kezdve valamennyi fertőző betegség ellen oltást kapjanak, illetve időnként szükség lehet ezen oltások megismétlésére is.

9. Soha ne hagyj figyelmen kívül semmilyen problémát

A cicák, ahogy sok más háziállat, általában magától ki tud gyógyulni a kisebb betegségekből, azonban a probléma az, hogy soha sem tudhatod, mi számít kisebb betegségnek. Lehet, hogy egy egyszerű, kis problémának tűnő dologból lesz a legnagyobb baj, ezért mindig érdemes felkeresni egy állatorvost, hiszen ennyit megér kedvencünk élete.

10. Ne etesd túl a macskádat

Minden cicának megvan a tápanyagszükséglete, függően annak fajtájától, korától és nemétől. Ha több ételt kap, mint amit a szervezete megkíván, könnyen elhízhat és túlsúlyos lehet, ami további problémákhoz is vezethet. Éppen ezért mindig csak annyi táplálékot adj kedvencednek, amennyire valóban szüksége van, még akkor is, ha kis túlzással mindent megenne, amit csak elé raksz.

// forrás: prevital.eu

Post Author: cicanyadmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .