Terápiás macskák

A lovak és kutyák segítségével végzett terápia mellett a macskák is képesek javítani a kliensek állapotát – állítja Bánszky Noémi gyógypedagógus és terapauta.

Már Magyarországon is van macskaterápia.

Sokkal többet beszél a kliens, ha közben simogathat egy cicát. Valószínűleg azért, mert csökken a szorongás, javul a hangulat, de nem erre használjuk a cicákat, hanem alapvetően szociális helyzeteket és kapcsolati működéseket próbálunk lemodellezni vele” – állítja az orvos, és hozzáteszi, hogy amit megértenek a macskán, azt próbálják meg átültetni a társas kapcsolatokba.

Egy macska szerinte okkal életszerűbb reakciókat adhat a terápia során, mint egy kutya. A kutyák könnyebben alkalmazkodnak, a cicák nem akarnak annyira megfelelni mások akaratának és jó példaként lehet használni őket az emberi kapcsolatok fejlesztésére is.

A macska akkor marad benne a kapcsolatban, ha jól érzi magát, de ami nagyon fontos, hogy kifejezi, mit szeretne, egyértelműen kommunikál. Egy gyerek számára is érthető. Például ha simogatom a fejét, akkor közelebb jön és dorombol, ha elkezdek a hasánál turkálni, akkor egyet hátralép” – magyarázza.

Bánszky Noémi évek óta foglalkozik állatterápiával. Először kutyákkal, később tengerimalacokkal, de pár éve egyedül álló módon cicákkal is dolgozik. Az ‘M2 Petőfi TV’ az ‘Én Vagyok Itt!’ című műsorában foglalkozott azzal, hogy milyen szerepe van a terápiában Alvinnak és Merlinnek, az ország első terápiás macskáinak. Nézd meg:

 

Post Author: cicanyadmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .