Macskát menteni érkeztek Sopronkövesdre, de mosómedvét találtak a padláson

2021. február |

Eredetileg macskák miatt riasztották Sopronkövesdre a Nektek Ugatunk Állatvédő Egyesületet, de a szomszédból érkezett egy meglepő kérés is. A szomszéd házba is áthívták őket, mert a padlásba beköltözött egy mosómedve.

A környéken egyre többször látnak mosómedvét a helyiek, ugyanakkor bár első látásra igen barátságos, intelligens állatoknak tűnnek, a természetvédelmi szakemberek óva intenek a befogadásuktól, mert ragadozók lévén nagy kárt tudnak okozni.

Új év első napján, hajnali öt körül néztem ki az ablakon, amikor észrevettem a farakás tetején a mosómedvét. Nyitott garázsunk van, valószínűleg annak a padlására fészkelte be magát. Korábban nyolc tyúkot is elintézett, de már vagy két hete szerencsére nem látjuk” – mesélte a sopronkövesdi Prájczer István.

Az állatvédők elmesélték, hogy legalább másfél óra volt elkapni a mosómedvét, ami egyébként már szilveszter óta éldegélhet a sopronkövesdi család padlásán.

Nem volt egyszerű, kellett egy nagyobb méretű befogóketrec, amit a Soproni Madármentők Alapítványtól kaptunk kölcsön. Másfél órás próbálkozás után sikerült a padlásról lecsalogatni és befogni. Mivel idehaza a mosómedve tartása és szaporítása is tilos, ezért megfelelő befogadóhelyet kellett keresnünk. A Budakeszi Vadaspark vállalta, hogy gondját viselik, oda szállítottuk el” – mesélte el Tölli-Molnár Beáta, a Nektek Ugatunk Állatvédő Egyesület elnöke.

Az amúgy nagyon barátságos állatot Gordonnak nevezték el, aki valószínűleg megszökött valahonnan, mert egyáltalán nem félt az emberektől.

Mosómedvék Európában?

A mosómedvék eredetileg Amerikában őshonosak, de elvadult példányai most már Európa területén is életképes populációkat hoztak létre. Érdekes, hogy miközben Európában behurcolt, nem kívánatos állatnak számít, Amerika egyes részein veszélyeztetett, mert gyakran ütik el a figyelmetlen autósok.

Európába értékes prémje miatt telepítették be az 1920-as években. Nálunk az ’80-as években észlelték először, megjelenése részben a szomszédos országokból való terjedésének, részben a hazai állattartóktól való kiszabadulásának volt köszönhető. Mivel kiváló az alkalmazkodóképessége, szinte minden területen megtalálja az életfeltételeit.

Post Author: cicanyadmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .